7 powodów, dla których musisz pojechać na wakacje do Grecji

Każdy z nas marzy o odwiedzeniu jakiegoś zakątka świata: Chin, Skandynawii czy RPA. Są też kraje, które każdy z nas powinien zobaczyć chociaż raz – są stosunkowo niedaleko od Polski, ich ceny nie są zbyt wygórowane, a dodatkowo mają do zaoferowania niezwykłe atrakcje. Grecja to jedno z miejsc – jeśli jeszcze tam nie byliście, koniecznie musicie to nadrobić!

Wspaniałe plaże

O jakiej plaży marzycie, pełnej ludzi czy intymnej, odgrodzonej od widoku innych? Piaszczystej czy żwirowej? Z piaskiem białym, złotym czy różowym? Nieważne, jakie masz życzenia, wszystko to znajdziesz w Grecji! My wspomnimy tylko o kilku:

  • Zatoce Wraku na Zakynthos, odgrodzonej od lądu skałami wapiennymi z białym piaskiem, błękitną wodą i zatopionym statkiem przemytników
  • Elafonisi z różowym piaskiem niczym z pocztówek
  • plaża ze złotym piaskiem na Skiathos

Cudowne widoki

Grecja jest po prostu niezwykle piękna: zarówno urokliwe miasteczka, jak białe Santorini, górskie widoki ze szczytów Olimpu, czy nadmorskie widoki – nieważne gdzie się znajdziemy, zawsze będziemy zachwyceni. Dodatkowo wyspy greckie są na tyle różnorodne, że pomimo jeżdżenia do Grecji każdego roku wciąż możemy się zachwycać i odkrywać uroki kolejnych wysepek.

Niesamowite monumenty historii

Mało który kraj na świecie może poszczycić się taką ilością zabytków jak Grecja. Oczywiście pierwszym miejscem, które przychodzi nam na myśl, są Ateny z Akropolem, ale to tylko kropla w morzu zabytków. Pałac Minotaura w Knossos, wyrocznia w Delfach, słynne Meteory czyli zawieszone na skałach klasztory czy kanał koryncki – to tylko niewielka liczba przykładów miejsc, które trzeba zobaczyć. Nie do zwiedzenia za jednym razem! Warto poszukać atrakcyjnej oferty wakacyjnej i wybrać się odhaczyć kilka pozycji z listy „must have do zobaczenia w Grecji”: https://www.tui.pl/wypoczynek/grecja.

Pyszne jedzenie

Nie od dziś wiadomo, że Grecy słyną z dobrego jedzenia. Kuchnia śródziemnomorska jest uważana za jedną z najzdrowszych, a Grecja uosabia wszystko, co w basenie Morza Śródziemnego najlepsze. Wyborna oliwa z oliwek, pyszne lokalne wina, owoce morza, ryby, bakłażany, winogrona, wiejskie sery – Grecja to idealne miejsce na kulinarną wycieczkę, a pamiątka dla bliskich w postaci lokalnych to idealny wybór.

Wyborne trunki

Oczywiście Grecja to wyborne wina przygotowywane z winnic, które większość Greków posiada niedaleko domu. Wino pijemy do obiadu i niespiesznej kolacji, często zmieszane z wodą, jak pili starożytni przodkowie. Ale polecamy koniecznie przetestować dwa inne greckie alkohole: kontrowersyjną w smaku wódkę uozo i o wiele bardziej cenione przez Polaków tsipuro.

Niezapomniana atmosfera

Grecy to bardzo otwarty i przyjaźnie nastawiony naród. Bardzo lubią się bawić i biesiadować wieczorami – kolacje zwykle przeradzają się w śpiew i taniec sirtaki do słynnego motywu znanego z „Greka Zorby”. W Grecji nie możemy się nudzić, a w przypadku, gdy będziemy potrzebowali pomocy – miejscowi chętnie nam jej udzielą.