Co oferuje ubezpieczenie turystyczne?

Wybierając się na wakacje, najczęściej myślimy o podróży, która nas czeka, o miejscach, które poznamy, jak i miłym czasie, który niewątpliwie spędzimy. Nieczęsto jednakże myślimy, o niebezpieczeństwach, które mogą na nas czyhać podczas podróży.

Warto zastanowić się w tym wypadku nad wykupieniem ubezpieczenia turystycznego, które może nas uchronić przed niezbyt miłą niespodzianką. Koszt takiego ubezpieczenia wynosi jedyne kilkadziesiąt złotych, a jesteśmy zabezpieczeni pod kątem leczenia, także w prywatnych klinikach, na terenie całej Europy. Możemy także rozszerzyć ubezpieczenie na kolejne kraje bądź dokupić dodatkowe ubezpieczenia, na przykład ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej czy też ubezpieczenie komunikacyjne – assistance (idealne, gdy podróżujemy samochodem).

ubezpieczenie-turystyczne-podrozne

Ubezpieczenie medyczne pozwala nam na leczenie w przypadku choroby bądź wypadku, w niemalże każdej klinice, nie tylko państwowej, ale również i prywatnej. Pobyt w szpitalu w krajach zachodnich jest niezwykle drogi i kilkudniowa wizyta może nas kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Posiadając ubezpieczenie turystyczne, mamy pewność, iż ów koszt zostanie właśnie przez owego ubezpieczyciela pokryty, a my nie będziemy musieli nic dokładać do tego interesu (szczegóły znajdziemy na stronie: bm.pl).

Znane są nam przypadki, gdy osoby nie wykupywały dodatkowego ubezpieczenia, a następnie uczestnicząc w wypadku odnosili rany, które później wymagały wizyty w szpitalu. Pobyt tygodniowy w szpitali przekroczył kwotę czterdziestu tysięcy złotych. Dodatkowe badania, to kolejne dwadzieścia tysięcy złotych. Nie jest proste w szybkim czasie znaleźć ponad sześćdziesięciu tysięcy złotych na pokrycie wszystkich kosztów. A wystarczyło w tym wypadku wykupić ubezpieczenie, które kosztowałoby nas około osiemdziesięciu pięciu złotych. Czy nie jest ono warte swojej ceny? Opłata stosunkowo niska, a kwota ubezpieczenia i zakres pomocy ogromny — szczególnie w przypadku, gdybyśmy koniecznie potrzebowali pomocy. Kosztem kilkudziesięciu złotych możemy otrzymać gwarancję ubezpieczenia i spokój ducha podczas naszego wakacyjnego wyjazdu.