Krótki urlop z noclegiem w centrum Gdyni

Gdynia jest jednym z najlepszych miast do życia w Polsce. Wielokrotnie w takich i innych plebiscytach wymieniana jest jako miasto, w którym mieszkańcy są najszczęśliwsi – a to za sprawą nowoczesnej architektury, dostępu do kultury, dobrze płatnej pracy, ale także świeżego powietrza i miejsc spacerowych. Jeśli więc nie możesz zamieszkać w Gdyni, to tak czy inaczej warto ją odwiedzić, by przekonać się, że mieszkańcy tego nadmorskiego, tętniącego życiem miasta mają rację – tutaj warto być. Choćby tylko przez kilka dni w roku.

Hostel o krok od morza

Nie trudno o nocleg w centrum Gdyni za sprawą Green House Hostel. Działający od lata 2016 gdyński hostel zapewnia pokoje w samym sercu Gdyni, nieopodal Kamiennej Góry, miejsca do którego dojechać można nowoczesnym wagonikiem i z którego podziwiać można panoramę miasta. Aby poruszać się po gdyńskich atrakcjach nie trzeba mieć samochodu ani biletu na trolejbus (uwaga! Gdynia to jedno z trzech miast w Polsce, w których jeszcze jeżdżą te napędzane prądem pojazdy!). Tylko spacerując i to wolnym tempem, można pojawić się w centrum wydarzeń podczas Gdyńskiego Festiwalu Filmowego, zajrzeć do pobliskiego Oceanarium, kina z kilkoma salami. Można wejść w zakamarki legendarnego okrętu ORP Błyskawica, zrobić zakupy na centralnej ulicy miasta, czyli Świętojańskiej albo spróbować lokalnych potraw lub słynnej pizzy w Gdyniance, do której co weekend ustawiają się kolejki.

Gdynia to miasto nie tylko na lato, gdy tętni życiem za sprawą letników, ale także na jesień, zimę i wczesną wiosnę. Ilość ścieżek i traktów spacerowych brzegiem morza pozwala na wielogodzinne maszerowanie i wdychanie jodu oraz na wsłuchiwanie się w szum fal. A pobyt w hostelu w Gdyni umożliwia to bez ponoszenia wysokich kosztów.