Majówka – jak i gdzie ją spędzić?

Zbliżają się upragniona przez wielu szansa na dłuższy wypoczynek. Choć tegoroczna majówka wypada w tygodniu, to wystarczy wziąć zaledwie 2-3 dni wolnego, aby cieszyć się przedłużonym urlopem. Warto wykorzystać go po to, aby odwiedzić nie tylko polskie miejscowości, ale i zagraniczne miasta. Dowiedz się, gdzie warto wybrać się w te – mamy nadzieję –– słoneczne dni!

Majówka w Polsce

Planowanie wolnych dni zależy w dużej mierze od ich ilości. Jeśli więc nie przewidujesz urlopu dłuższego, niż 2-3 dni, może lepiej zorientuj się, jakie atrakcje oferują Ci bliskie miasta. Nad morzem czy w okolicach gór czy przepięknych Mazur na pewno będzie ich bardzo wiele – Zakopanego, Sopot, Gdańsk i Gdynia jak co roku zachęcają turystów do odwiedzin! Masz więc szansę na podziwianie niezwykłych widoków oraz natury.

Jeśli jednak jesteś zdeterminowany i chcesz pojechać do oddalonego miejsca, nawet mimo krótkiego urlopu, pamiętaj o tym, aby zadbać o komfortową podróż. Od walizki czy miękkiej torby poprzez audiobooka, który umili czas spędzony w trasie – zadbaj o jak największą wygodę podróży.

Warto skorzystać z internetowych porównywarek cen noclegów hotelach –  łatwo jest znaleźć wiele ciekawych alternatyw czy propozycji.

Potrzebujesz dodatkowych atrakcji? Wybierz pobyt ze spa/welness lub z możliwością wypożyczenia sprzętu rekreacyjno-sportowego. Oczywiście pomyśl też o tym, gdzie mógłbyś zorganizować majówkowego grilla!

Majówka za granicą

Wyjazd do którejś z europejskich stolic na pewno kusi tych, który zdecydowali się przedłużyć sobie majówkę. Nasza propozycja to odwiedzenie pobliskich miast, takich jak choćby Praga, Bratysława, Ryga lub też Berlin. Pamiętaj, że w te miejsca dojedziesz nawet samochodem czy autobusem! Warto jednak sprawdzić ofertę linii lotniczych – zwłaszcza, że jest szansa na zakup biletów last minute.

Niezależnie od tego, gdzie zdecydujesz się jechać, pamiętaj o odpowiednim bagażu – miękkiej torbie podróżnej czy dużej walizce, wykonanej z wytrzymałych materiałów. Wiele produktów odpowiednich na każdego rodzaju wycieczki oferuje sklep www.evertourist.com, warto sprawdzić jego ofertę jeszcze przed majówką. Czego nie powinno zabraknąć w spakowanym przez Ciebie bagażu? Leków, odzieży dostosowanej na każda pogodę oraz dokumentów!