Przed nami pierwsze wiosenne dni! Dokąd wyjechać na weekend, podróżując autobusem?

Wreszcie! Temperatury radośnie podskakują do góry, słońca coraz więcej, a natura wspaniale budzi się do życia. Po długim zimowym śnie nadszedł wreszcie czas wiosennych wojaży, przygód i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Wiosna to także czas powrotu do regularnych, weekendowych wyjazdów. Trzeba przyznać bowiem, że minusowe temperatury, śnieg i porywisty wiatr nie sprzyjają zwiedzaniu zabytków i przechadzaniu się po urokliwych uliczkach polskich kurortów. Tutaj pojawia się jednak pytanie – dokąd podróżować w kwietniu, maju i czerwcu. Które destynacje są wtedy najbardziej atrakcyjne? Gdzie można najlepiej i najciekawiej spędzić czas?

  • Toruń – doskonała gratka nie tylko dla miłośników toruńskich pierników i Mikołaja Kopernika. To niezwykle urokliwe miasto zachwyci Cię przepięknym rynkiem i wyjątkową, doskonale zachowaną starówką. Niewielkie kawiarnie, usytuowane w pobliżu Wisły będą znakomite dla wszystkich zakochanych, a tętniące życiem puby będą strzałem w dziesiątkę dla amatorów nocnych szaleństw. Atrakcyjny zarówno za dnia, jak i nocą Toruń oczaruje Cię niepowtarzalną atmosferą i swoistym klimatem. Korzystając z komunikacji autobusowej, trasę Warszawa – Toruń pokonasz w niecałe 4 godziny. Korzystając z usług Wirtualnego Dworca (www.dworzeconline.pl) możesz porównać ceny wielu przewoźników, wybierając najatrakcyjniejszą ofertę. Wielu operatorów oferuje swoim klientom atrakcyjne promocje cenowe (np. zniżki na kurs powrotny). Na www.dworzeconline.pl z powodzeniem zarezerwujesz i kupisz bilet oraz zapłacisz za przeprowadzoną transakcję. Nowoczesny, w pełni bezpieczny integrator płatności internetowych PayU umożliwi Ci szybkie i sprawne dokonanie płatności. Co ciekawe, przeglądając oferty poszczególnych przewoźników możesz wybrać pojazd, wyposażony w klimatyzację, wc, bezprzewodowe wi-fi, a nawet gniazdko, umożliwiające naładowanie telefonu lub tabletu.
  • Olsztyn – stolica wojewódzka warmińsko – mazurskiego. Wypoczynek w Olsztynie jest szczególnie polecany wszystkim, którzy uwielbiają kontakt z naturą, lubią piesze wycieczki i sporty wodne. Czy wiesz, że w granicach administracyjnych Olsztyna leży obecnie aż 15 jezior, a ponad 20% powierzchni miasta zajmują lasy? Wybierając Olsztyn jako cel wiosennej wycieczki z pewnością unikniesz tłumu turystów, którzy odwiedzają miasto głównie latem. Korzystając z www.dworzeonline.pl bilety z Warszawy do Olsztyna kupisz już za 29 zł.
  • Łódź – miasto o artystycznym klimacie, położone w centralnej części Polski. Ulubiona lokalizacja artystów – aktorów, reżyserów, muzyków i plastyków. Będąc w Łodzi, koniecznie przejdź się ulicą Piotrkowską, która znajduje się w rejestrze zabytków miasta. Łódź to także raj dla miłośników zakupów i posezonowych wyprzedaży. W mieście znajduje się największe w Polsce centrum handlowo-usługowo-rozrywkowo-kulturalne. Ze względu na swoje dogodne położenie, podróżując z Warszawy dojedziesz do Łodzi w zaledwie 2 godziny!