Serfaus-Fiss-Ladis. Rodzinny wypoczynek na stoku

Letnie wakacje to zwykle czas na błogie lenistwo, powolne zwiedzanie, cieszenie się słońcem. Czekamy na nie przez cały rok, odznaczając dni w kalendarzu. Jednak jeden urlop w ciągu roku to często za mało, by naładować baterie i poświęcić czas rodzinie. Dlatego, gdy nadejdzie zima, warto wziąć kilka dni wolnego i spędzić czas w zgoła innych warunkach, niż urlop w lipcu czy sierpniu. Aktywnie, na stoku, w miejscu, w którym warunki do narciarstwa są zawsze idealnie, a słońce dodaje energii do życia, o czym można się przekonać zerkając tutaj.

skischule4

Zapraszamy dzieci!

Serfaus, Fiss i Ladis to trzy austriackie wioski, które słynną z przepięknych tras narciarskich. Powyżej zabudowań rozciągają się pasma gór, na których natura z drobnych wsparciem ludzi stworzyła 185 kilometrów tras o różnym poziomie trudności. Dzięki temu powstały tutaj także atrakcje i stoki dla dzieci „Kinderschneealm”, ale także pełna oferta szkółek narciarskich dla dzieci, co czyni to miejsce znakomitym ośrodkiem dla całych rodzin.

bertas_kinderland8

Narciarze, którzy przebywają w tych austriackich kurortach mogą liczyć na śnieg, piękne widoki, ale także mnóstwo udogodnień. Chociaż infrastruktura narciarska została rozwinięta tak, by stworzyć maksymalnie wygodny sposób na dotarcie do wyciągów, noclegów czy restauracji, panuje tutaj pełne poszanowanie dla natury, a mieszkańcy wiosek zachowali swoje dawne zwyczaje i wciąż pielęgnują typowy dla regionu retoromański folklor.

Znakomita infrastruktura

W bezpośrednim sąsiedztwie Serfaus-Fiss-Ladis, u podnóża wyższych gór, panują warunki idealne do nauki jazdy na nartach, zarówno gdy chodzi o dzieci, dla których stworzono Świat dzieci Berty, jak i dorosłych, którzy pierwszy raz zdecydowali się na założenie narciarskiego kombinezonu i butów. Jeżdżenie na nartach uatrakcyjniają także pełne niespodzianek stoki tematyczne. Tras dla osób średnio zaawansowanych jest tutaj pełen wybór, najwięcej na zboczach Zwolterkopf powyżej Ladis, a miłośnicy jazdy z dużą dawką adrenaliny mogą kierować się w stronę Sattelkopf.  Od samego oglądania zdjęć z Freeride w Serfaus-Fiss-Ladis niektórym może zakręcić się w głowie.

skischule12

Pomiędzy wieloma trasami można poruszać się bez ściągania nart. Oczywiście między jednym zjazdem, a drugim można też wypocząć i posilić się. Od tego są stacje dobrego samopoczucia. A gdy zrobimy sobie dłuższą przerwę w zjazdach, nasze kroki możemy skierować do nowoczesnej przechowalni sprzętu w Fiss.

Ponieważ oferta cieszy się olbrzymim zainteresowaniem i już teraz warto zarezerwować urlop w austriackich górach. Tygodnie ofert specjalnych w 2017 znajdziecie tutaj.