Sopot – daj się ponieść marzeniom

Sopot – miasto, które nigdy nie zasypia, nigdy nie ma urlopu, nigdy nie przestaje zadziwiać i zachwycać. Miasto, w którym równie dobrze wypoczywa się latem, jak i zimą. Miasto – marzenie.

Pierwsze wzmianki o miejscowości Sopoth pochodzą z końca XII wieku, ale dopiero kilkaset lat później — pod koniec XVIII wieku wybudowano tu pierwszy dom letniskowy, a niedługo potem pierwsze kąpielisko morskie. Prawdopodobnie nikt wtedy nie przypuszczał, że inwestycje te dadzą początek nowemu trendowi turystycznemu, a samo miasto na następne kilkaset lat zyska miano modnego kurortu. W okresie międzywojennym do Sopotu zjeżdżała elita towarzyska, a pobyt traktowano nie tylko jako formę odpoczynku, ale i „bywania” w wielkim świecie.

Po wojnie Sopot trochę stracił na splendorze, prawdopodobnie zabrakło arystokratycznych elit. Zastąpiły je rzesze urlopowiczów przyjeżdżających na wczasy z zakładów pracy.

Nie inaczej jest i dziś, chociaż wczasy zakładowe należą do przeszłości, Sopot nadal jest oblegany przez ludzi chcących wypocząć w wyjątkowej atmosferze miasta – ośrodka turystycznego.

Niewiele jest miast, w których przez cały rok trwają wakacje. Tu, w Sopocie, o każdej porze roku spacer bulwarem jest tak samo atrakcyjny, sopockie molo nie ma sobie równych, a słynny „Monciak”, czyli Bulwar Monte Cassino niezmiennie tętni życiem.

U progu sopockiego deptaka stoi kościół św. Jerzego, niegdyś protestancki, dziś katolicki. Odwiedzający go turyści podkreślają prostotę i ascetyczny wystrój. Przy braku pogody można wybrać się do latarni morskiej, by z góry podziwiać panoramę miasta i Zatoki Gdańskiej. A miłośnicy pluskania się w wodzie mogą udać się do sopockiego Parku Wodnego. Także Planetarium w Sopocie warte jest poświęcenia mu kilku godzin uwagi.

Sopot to nie tylko plaża i morze, to także Trójmiejski Park Krajobrazowy – idealne miejsce na spacer lub wycieczkę rowerową. W tych przepięknych lasach iglasto-liściastych można spotkać typowe dla tej strefy klimatycznej zwierzęta: zające, wiewiórki, jeże, dziki, sarny i jelenie. Nie brak też dużej ilości ptaków, m.in. bociana czarnego, żurawia czy sowy.

Sopot jest miastem dobrze przygotowanym na przyjęcie turystów. Nie ma obaw o problemy z zakwaterowaniem czy wyżywieniem. Gościnne apartamenty Sopot zaspokoją nawet najbardziej wymagających gości. Na gości czekają przestronne salony i przytulne sypialnie, w pełni umeblowane i wyposażone w najnowszy sprzęt multimedialny. Do dyspozycji jest basen, sauna, siłownia i jacuzzi. Na życzenie goście mogą być przetransportowani z lotniska bądź dworca kolejowego do apartamentu.

Do Sopotu przyjeżdża się po wypoczynek, rozrywkę i dobre wspomnienia. Szczególnie te ostatnie są bardzo cenne. Dlatego wybierając miejsce do zamieszkania warto zadbać, by było ono wygodne i spełniało nie tylko wszystkie potrzeby, ale też w głębi ducha skrywane zachcianki. Kiedy można sobie pofolgować jak nie na urlopie?