Tani weekend w Skandynawii?

Funkcjonowanie na naszym rynku tanich linii lotniczych zdecydowanie sprzyja podróżowaniu. I nie tylko wspomaga utrzymanie więzi rodzinnych, gdy jeden z bliskich pracuje za granicą, ale także motywuje do odwiedzania innych krajów w celach turystycznych. Warto czasami obrać kierunek mniej popularny wśród turystów, także dlatego, że cena lotu będzie niezwykle atrakcyjna.

Tanie linie prosto do Szwecji

Najtańsze loty znajdziemy do Skandynawii. Fakt, takie kraje jak Szwecja, Norwegia są niezwykle drogie, gdy trzeba kupić coś do jedzenia albo wynająć miejsce w hotelu, jednak za przelot, nawet latem zapłacimy mniej niż 100 zł. Potem wystarczy z lotniska udać się autobusem lub pociągiem do większego miasta i można podziwiać przepiękne norweskie fiordy, czy szwedzkie miasta. A Szwecja, wraz z nią stolica – Sztokholm są przecież tak niedaleko!

sztokholm1

Wenecja Północy

Miasto to przyciąga turystów nie tylko pięknym położeniem i wieloma zabytkami, wąskimi uliczkami, po których można spacerować godzinami, ale także oferuje wiele wystaw. W tym jednym mieście mieści się około 70 muzeów! Sam Sztokholm położony jest na 14 wyspach. Są one połączone ze sobą 53 mostami. Idąc jedną tylko uliczką po jednej stronie widzimy Morze Bałtyckie, po drugiej jezioro. Miasto to jest nazywane Wenecją Północy, bo na każdym kroku podróży widzi wodę, lasy, parki… Wybierając się do Sztokholmu powinniśmy pamiętać, że to miasto na północy, nad morzem, jest tutaj chłodniej niż w Polsce, chociaż zimy wcale nie są srogie. Wiosną i jesienią lepiej jednak spakować do walizki zapasowy sweter. Jeśli nie chcemy wydać dużo na jedzenie możemy żywić się tym, co sprzedają na ulicy. Popularne są tutaj hot dogi… oraz tortille, w które zawija się pure ziemniaczane, parówkę i szwedzkie ogórki.

sztokholm2