Tanie loty do USA – jak je znaleźć, kiedy i gdzie warto lecieć?

Podróże międzykontynentalne zazwyczaj są bardzo drogie i pochłaniają znaczną część budżetu przeznaczonego na podróż. Z tego powodu warto szukać korzystnych okazji, dzięki którym bilety, w tym te do USA, będą w naprawdę korzystnej i opłacalnej cenie. Jak, gdzie i kiedy szukać biletów do Ameryki i do których konkretnie miast warto polecieć?

Jak i gdzie szukać tanich lotów do USA?

Jest kilka sposobów, dzięki którym można znaleźć bilety w atrakcyjnej cenie. Jednym z nich jest przeglądanie stron internetowych linii lotniczych jak LOT, jeśli ma to być połączenie bezpośrednie. Chcąc jednak mieć większy wybór cen i przewoźników, warto skorzystać z wyszukiwarek połączeń lotniczych. Tanie loty do USA z różnych miast w Polsce przejrzysz na www.Esky.pl. Dotyczą one wielu miejscowości w Ameryce, m.in. Nowego Jorku, Miami, Chicago czy Los Angeles. Można jeszcze dołączyć do newsletterów stron dotyczących podróży lub linii lotniczych. Dzięki temu można dostawać na bieżąco informacje o zbliżających się promocjach na wybranych trasach. Zniżki są oferowane także na połączenia do USA i pojawiają się bardzo często.

Kiedy bilety lotnicze do USA są tańsze?

Bilety lotnicze do USA są tańsze w określonych miesiącach. Na korzystne ceny można liczyć późną jesienią i zimą (z wyłączeniem okresu świątecznego). Wtedy również można zwiedzić wiele amerykańskich miast, bez względu na pogodę. Wybierając zachodnią część Ameryki nie można zresztą narzekać, w Kalifornii przyjemnie jest niemal przez cały rok. Warto więc rozglądać się za połączeniami do Los Angeles czy Las Vegas. Cały czas można także odwiedzać Nowy Jork, ponieważ zawsze jest tam co robić i jest to miasto, które warte jest zobaczenia niezależnie od niesprzyjającej pogody. Świetnym miesiącem na podróż do USA jest wrzesień. Liczba turystów nieco się zmniejsza, dzieci wracają do szkoły i właściwie panują jeszcze typowo letnie, a nawet upalne temperatury.

Do jakich miast w USA warto lecieć?

Tanie bilety najczęściej można znaleźć do Nowego Jorku i to on bez wątpienia jest najczęściej odwiedzany przez Polaków. Lądując na jednym z nowojorskich lotnisk można zresztą zwiedzić dużo więcej niż tylko to jedno i tak ogromne miasto. Bywa, że 2 tygodnie to za mało, by skorzystać ze wszystkich atrakcji Nowego Jorku. Z tej nieoficjalnej stolicy świata można pojechać do Waszyngtonu, Filadelfii, czy Bostonu. Kusząca jest też wizja zobaczenia Niagary od strony amerykańskiej. Polacy za cel podróży chętnie obierają także słoneczną Florydę. Loty do Miami można znaleźć w podobnej cenie co połączenia do Nowego Jorku. To świetna propozycja dla osób, które lubią wygrzewać się na pięknych plażach i nie boją się prawdziwej mieszanki różnych kultur. Tanie bilety lotnicze dostępne są także do Miasta Aniołów, czyli Los Angeles. Ci, którzy chcą zobaczyć jak wygląda słynny napis Hollywood, przejść się po Alei Gwiazd, czy spróbować przygody z surfingiem w Oceanie Spokojnym, zdecydowanie powinni pomyśleć o podróży do słonecznej Kalifornii. Wszelkie decyzje o podróży do USA należy jednak podejmować po przyznaniu wizy do tego kraju.