Ucinamy koszty podróżowania

Podróżowanie jest coraz bardziej dostępne i coraz tańsze. Możliwość latania po świecie bez paszportu, tanimi liniami, w których koszt biletów często zamyka się nawet w kilkudziesięciu złotych, to pokusa dla obieżyświatów, ale też dla tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zwiedzać. Jesień to znakomita pora na krótkie wypady. Dokąd warto wybrać się, gdy za oknem szaruga, a w portfelu pusto?

Propozycje tanich wycieczek

Skandynawia, czyli najbliższa nam Szwecja, Norwegia, oddalona Finlandia czy Dania, to kraje niezwykle ciekawe, dla osób, które nie boją się wiatru, deszczu i chłodniejszych dni. Najłatwiej dostać się tam samolotem, ewentualnie do Szwecji promem, a na miejscu wynająć samochód. Podczas podróży do Skandynawii nie można nie zobaczyć malutkich miasteczek nadmorskich z domkami malowanymi tradycyjnie na czerwono, fiordów i koniecznie trzeba zjeść kiszonego śledzia.

Benelux, czyli Belgia, Holandia, Luksemburg to idealne kraje na weekend – wszak są najmniejszymi w Europie. Tańsze niż Skandynawia, z łagodniejszym klimatem i pięknymi miastami, które zwłaszcza w Holandii poprzecinane są kanałami. Belgijska Brugia to idealne miasto dla zakochanych, a holenderski Amsterdam dla osób, które szukają rozrywek.

Kiedy w Polsce pogoda nie dopisuje, można wybrać się do Włoch. Wbrew pozorom dotrzeć nad Morze Śródziemne można za maksymalnie 200 zł, a do zwiedzania jest nie tylko Rzym czy Wenecja, warto bowiem poznać Mediolan czy Neapol.

Jak znaleźć tani nocleg?

Najtańsze noclegi znajdziemy w hostelach i schroniskach, jednak nie każdemu odpowiada mieszkanie w jednym pokoju z kilkoma osobami. Hotele o średnim standardzie kosztują sporo, dlatego warto poszukać prywatnych kwater. Na całym świecie znaleźć można je za pośrednictwem strony internetowej z ofertami mieszkań, domów czy pokojów do wynajęcia. Taki wybór noclegów jest niezwykle łatwy, bezpieczny i przede wszystkim atrakcyjny cenowo. Jeśli do tego wykorzystamy kupon Airbnb, pobyt w obcym kraju może okazać się tańszy, niż szybki wypad nad polskie morze lub w góry.