Urlop w Japonii – bezpieczna Azja dla każdego

Japonię, “Kraj Kwitnącej Wiśni”, odwiedza co roku nawet 10 milionów turystów. Dzięki tańszym połączeniom lotniczym, ułatwieniom wizowym i możliwości szybkiej wymiany różnych walut na jeny, także Polacy są zafascynowani tym krajem i coraz częściej wpisują Japonię na listę wakacyjnych kierunków.

Od dzikich lasów po nowoczesne miasta

Nie da się ukryć, że Japonia ze wszystkich krajów azjatyckich jest najlepiej przygotowanym na ruch turystyczny, a jednocześnie wciąż bardzo ceniącym tradycję i zabytki. Turyści znaleźć mogą i klimatyczne świątynie rozsiane po bambusowych lasach, piękne miejskie ogrody czy miejsca do plażowania, takie jak Archipelag Wysp Riukiu. Miłośnicy trekkingu decydują się na Alpy Japońskie, a odważni eksploratorzy wulkanów odwiedzają góry Hokkaido. Zwiedzanie Japonii wiąże się także z wszelkimi wygodami, bo odwiedzając najpopularniejsze miasta: Tokio, Hiroszimę, Nagasaki czy Fukuokę można podróżować szybkimi pociągami i spać w znakomitych, klimatyzowanych hotelach.

Raj także dla zakupoholików

Wybierając się w podróż do tej części Azji, warto zabezpieczyć sobie długi urlop, by wybrać się szlakiem historii Japonii, japońskiej religii, szukać śladów ulubionych bohaterów mangi czy poznawać najnowocześniejsze japońskie budowle. Są też tacy turyści, którzy znajdują przyjemność w robieniu zakupów. Wymiana walut jest obecnie niezwykle łatwa i szybka, bo można kupić walutę nawet przez Internet, a kurs jena od wielu lat jest niezwykle stabilny. I chociaż ceny w Japonii są dosyć wysokie, to polecamy spacery w Kioto czy Nara, gdzie wyjątkowo wiele jest prawdziwych japońskich pamiątek, takich jak maski ceramiczne, wachlarze czy kolorowe chusteczki.