W poszukiwaniu najlepszej polskiej plaży

Szacuje się, że każdego roku ok. 6-7 mln Polaków szuka odpoczynku nad Bałtykiem, w towarzystwie szumu fal i złotego piasku. Wybór miejsca na wypoczynek jest kwestią niezwykle istotną – która plaża jest najczystsza, a która najbardziej atrakcyjna dla dzieci? Czy na wymarzone wakacje nad morzem możemy zabrać swojego pupila?

ranking-plaz

Już od samego początku wakacji Polacy, jak co roku będą szturmować nadmorskie miejscowości. Przewiduje się, że turystów będzie więcej niż w zeszłym roku. Jest to podyktowane ograniczeniami związanymi z wyjazdem do niektórych krajów basenu Morza Śródziemnego. Osoby planujące wyjazd nad morze mogą teraz skorzystać z serwisu rankingplaz.pl żeby znaleźć optymalne dla siebie miejsce na wypoczynek lub dowiedzieć się więcej o tym już wybranym. Ranking przedstawia w pigułce najważniejsze cechy 71 polskich plaż, takie jak: długość, szerokość, odległość od centrum, obecność molo bądź promenady oraz zawiera piękne ruchome-zdjęcia ‘cinematography’, które doskonale oddają klimat poszczególnych lokalizacji. A co najważniejsze, ranking tworzony jest przez samych użytkowników, którzy tylko w zeszłym roku dodali aż 246 tys. ocen, 8 600 komentarzy oraz 204 zdjęcia. Ocenie podlega aż 11 kryteriów – wśród nich: czystości plaży, dostępność i czystość toalet, ilość miejsca, atrakcje dla dzieci, oferta gastronomiczna, możliwości wprowadzania zwierząt, możliwość wypożyczenia sprzętu oraz dostępność wi-fi. Ranking aktualizowany jest na bieżąco, więc zawsze wiadomo, która plaża jest najlepsza i na której warto rozłożyć swój kocyk! Partnerem rankingu jest marka Stoperan. Patronami akcji zostali: jeden z czołowych polskich portali internetowych – Interia, Travelist.pl – pierwszy w Polsce klub travelowy, który posiada oferty najlepszych hoteli w Polsce i za granicą w zniżkach do -70%, Noclegowo.pl – wyszukiwarka miejsc noclegowych z całej Polski, NadMorze.pl – zawierający setki ofert wypoczynkowych nad polskim morzem oraz bałtycki portal informacyjny – Baltic.info.pl.

Aktualnie 3 najbardziej beztroskie polskie plaże to: Świnoujście, Chałupy i Trzęsacz. Najczystszym piaskiem mogą pochwalić się Świnoujście, Karwieńskie Błota (Karwia), a także Białogóra (Gmina Krokowa). Ci, którzy nie lubią tłoku powinni bliżej przyjrzeć się plażom znajdującym się w Kuźnicy, Świnoujściu oraz Poddąbiu. Miłośnicy małego co nieco nie mogą nie odwiedzić Świnoujścia, Międzyzdrojów i centralnej plaży w Kołobrzegu. Rodzice powinni zaś wziąć pod uwagę takie miejscowości jak: Świnoujście, Gdynię (plaża śródmieście) oraz Chałupy, ponieważ tam ich pociechy znajdą najwięcej atrakcji dla siebie. Więcej informacji zawiera powyższa infografika.

Jeżeli właśnie wygrzewasz się na piasku i masz wolną chwilę, wejdź na rankingplaz.pl, i oceń plażę, dodaj opinię na jej temat oraz zdjęcia. W ten sposób pomożesz wybrać innym miejsce na beztroskie wakacje. W zamian, za pomocą strony rankingplaz.pl możesz zmienić swoje zdjęcia w pocztówki, które wyślemy pocztą do Twoich bliskich.

Beztroskiego plażowania!