Warszawa, idealne miejsce dla każdego turysty

Warszawa jest jedynym z nielicznych miast w Polsce,gdzie rozwój miasta widać na tak dużą skalę. Ze względu na szybko zachodzące zmiany w architekturze miasta, a także ciągły rozwój kultury, warto zwiedzić Warszawę. Obecnie zamieszkuje ją prawie dwa miliony osób. W Warszawie warto zwiedzić zarówno starsze zabytki i miejsca, które pozwalają poznać historię, ale także nowoczesne muzea.

Co warto zwiedzić w Warszawie?

Łazienki Królewskie
Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Warszawie. Łazienki Królewskie to kompleks pałacowo-ogrodowy, który został założony w XVIII w. Co roku Łazienki Królewskie przyciągają tysiące ludzi, którzy spacerują po ogrodach i podziwiają pałace.

lazienki-warszawa

Zamek Królewski
Punkt obowiązkowy dla każdego turysty, który interesuje się historią. Zamek jest położony w centrum Warszawy, mieści się dokładnie przy placu Zamkowym. W zamku można podziwiać wiele wyposażonych komnat, odbywają się w nim wystawy czasowe, a także koncerty.

Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego pozwala na uświadomienie sobie jak wiele wysiłku powstańcy włożyli w ratowanie stolicy. Pokazuje dzień po dniu najbardziej krwawe powstanie w historii.

muzeum-powstania-warszawskiego

Centrum Nauki Kopernik
Jest to nowoczesne muzeum, które przybliży każdemu fizykę z jak najlepszej strony. Muzeum posiada ponad 400 nowoczesnych eksponatów. Można skorzystać w nim z symulatora trzęsień ziemi, a także zobaczyć jak działa grawitacja na Księżycu. Każdy, kto był choć raz w Centrum Nauki Kopernik pokocha fizykę na nowo.

centrum-nauki-kopernik

Pałac Kultury i Nauki
Najsławniejszy i najwyższy budynek w Warszawie, ikona miasta. Największą atrakcją Pałacu Kultury i Nauki jest punkt widokowy, z którego widok rozpościera się na całą panoramę miasta.

W Warszawie jest tak wiele zabytków i nowoczesnych muzeów, a także restauracji i barów, że praktycznie niemożliwe jest poznanie stolicy w jeden dzień. Na szczęście Warszawa posiada ogromne zaplecze noclegowe. Apartamenty na doby w Warszawie, są ogólnodostępne dla turystów. Warto więc zostać tam na dłużej.