Zanim spakujesz walizkę…. Przeczytaj!

Podróże nie zawsze są tanie. Niestety. Niezależnie od tego, dokąd jedziemy (a nie mamy odwagi podróżować autostopem i spać pod gołym niebem) musimy wykupić bilety na przejazd czy przelot, zatankować paliwo do samochodu, wynająć pokój, kempingowy domek, zapewnić sobie wyżywienie, a także… odpowiednio się ubrać i spakować do plecaka ciuchy, które będą ciepłe, przewiewne, idealne na upał, świetne na wiatr i deszcz (niepotrzebne skreślić).

wycieczka-gory

Stawiaj na jakość z dobrymi opiniami

O ile na wyjście na rower można założyć byle jakie dresy i trampki, o tyle w podróży stawiać należy na jakość ubrań i obuwia. Najważniejsze by były wygodne i nie zawiodły nas w trasie. Bo nic tak nie popsuje nam nastroju podczas zwiedzania, wspinaczki, rejsu (niepotrzebne skreślić) jak starte lub cisnące w palce buty, pęknięte spodnie, przemoczona kurtka, która przecież miała chronić przed sztormowym wiatrem. Dlatego warto zakupy na wyjazd zrobić w sklepie z dobrymi opiniami. Po krótkich poszukiwaniach wyraźnie widać, że tutaj zakupy mogą być udane http://www.okazje.info.pl/sklep-internetowy/yessport/ I faktycznie: buty na rower dotarły kurierem po dwóch dniach od zamówienia, kurtka była dobrana idealnie i pasowała do tabeli rozmiarów na stronie sklepu, a buty trekingowe umożliwiły mi pokonanie niejednego górskiego strumienia. Najwyraźniej wpisy są prawdziwe i pochodzą od stałych klientów sklepu.

Oszczędności przed wakacjami

Robiąc zakupy przez Internet można także zaoszczędzić. Gdy przed podróżą wydatki wzrastają wręcz lawinowo, kilkadziesiąt złotych dodatkowo na koncie ma ogromne znaczenie. Do tego szybki zwrot w przypadku odesłanego towaru może czasami uratować życie (zwłaszcza gdy wydaliśmy za dużo kasy na pamiątki, nie zostawiając sobie zapasu na puszkę konserwy).